Фотосторінка Валерія Жванка

Творча діяльність

Валерій Жванко працює в школі вчителем зарубіжної літератури. Фотографією та кіно, як аматор, займається з 1973 року.

Працює в жанрі пейзажу, дитячого портрету, документального фото. Учасник кіровоградського фото клубу «Коллаж», що діє при обласному Центрі народної творчості.

Мав персональні фотовиставки у містах: Одесі, 1983 р., Воронежі, 2003 р., Олександрії, 2005 р., Києві, 2007 р. Приймає участь у обласних фотовиставках «Погляд». Є автором короткометражних фільмів: «Канікули» (за оповіданням Рея Бредбері), 1982 р., «Ти цього не пам`ятаєш» (про Голокост в Олександрії), 1984., «В заключениЕ» (про силу дитячої уяви), 1987.

Разом з учнями та випускниками Попельнастівської школи створив короткометражні відеофільми: «Країна тисячі і однієї щедрот» (про дитячі архітектурні проекти), 2000 р., «Іграшки» (за мотивами оповідання Г. Белля «Перехожий, коли ти прийдеш у Спа…»), 2005. Ці фільми стали призерами обласних конкурсів.

Діти та світ їхніх фантазій, етнографія дитинства є темами не тільки фотографій та фільмів Валерія Жванка, а й численних друкованих матеріалів в фаховій та періодичній пресі та на власній інтернет-сторінці: http://zvanya.alnet.com.ua

Читати більше…

Біографія

Народився 20.12.1957 в місті Олександрії. Закінчив СШ №2 у 1975. Трудову діяльність розпочав на заводі, служив в армії, після закінчення Кіровоградського педагогічного інституту працював у навчальних закладах Олександрії. Разом з сім’єю залишив місто в 1991 році. З того часу живе в селі Попельнасте, Олександрійського району, Кіровоградської області.

У 1997 році став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Вчитель зарубіжної літератури сільської школи». Отримав звання вчитель методист, та «Відмінник освіти України».

Має друковані роботи в спеціалізованих газетах та журналах Києва, Харкова, Кіровограда. Пише на українській та російських мовах.

В 2012 році книга Валерія та Зінаїди Жванків «Мій берег» була нагороджена обласною краєзнавчою премією ім. Володимира Ястребова.

Як позаштатний кореспондент, Валерій співпрацював з «Олександрійськими відомостями», «Городским курьером», «Сільським вісником». Друкувався в кіровоградській газеті «Молодіжне перехрестя» та журналі «Поріг». Був учасником багатьох радіо та телепрограм. У 2003 році став переможцем міського конкурсу за кращий матеріал про рідне місто у номінації «За журналістську майстерність». Захоплюється туризмом, краєзнавством.

Одружений. Має дітей та онуків.

Фотогалереї

Краєвиди
Діти як діти

Увійти

Зареєструватися

Скинути пароль

Будь ласка, введіть ваше ім'я користувача або ел. адресу, ви отримаєте лист з посиланням для скидання пароля.