Фотосторінка Валерія Жванка

Творча діяльність

Валерій Жванко працює в школі вчителем зарубіжної літератури. Фотографією та кіно, як аматор, займається з 1973 року.

Працює в жанрі пейзажу, дитячого портрету, документального фото. Учасник кіровоградського фото клубу «Коллаж», що діє при обласному Центрі народної творчості.

Мав персональні фотовиставки у містах: Одесі, 1983 р., Воронежі, 2003 р., Олександрії, 2005 р., Києві, 2007 р. Приймає участь у обласних фотовиставках «Погляд». Є автором короткометражних фільмів: «Канікули» (за оповіданням Рея Бредбері), 1982 р., «Ти цього не пам`ятаєш» (про Голокост в Олександрії), 1984., «В заключениЕ» (про силу дитячої уяви), 1987.

Разом з учнями та випускниками Попельнастівської школи створив короткометражні відеофільми: «Країна тисячі і однієї щедрот» (про дитячі архітектурні проекти), 2000 р., «Іграшки» (за мотивами оповідання Г. Белля «Перехожий, коли ти прийдеш у Спа…»), 2005. Ці фільми стали призерами обласних конкурсів.

Діти та світ їхніх фантазій, етнографія дитинства є темами не тільки фотографій та фільмів Валерія Жванка, а й численних друкованих матеріалів в фаховій та періодичній пресі та на власній інтернет-сторінці: http://zvanya.alnet.com.ua

Читати більше…

Біографія

Народився 20.12.1957 в місті Олександрії. Закінчив СШ №2 у 1975. Трудову діяльність розпочав на заводі, служив в армії, після закінчення Кіровоградського педагогічного інституту працював у навчальних закладах Олександрії. Разом з сім’єю залишив місто в 1991 році. З того часу живе в селі Попельнасте, Олександрійського району, Кіровоградської області.

У 1997 році став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Вчитель зарубіжної літератури сільської школи». Отримав звання вчитель методист, та «Відмінник освіти України».

Має друковані роботи в спеціалізованих газетах та журналах Києва, Харкова, Кіровограда. Пише на українській та російських мовах.

В 2012 році книга Валерія та Зінаїди Жванків «Мій берег» була нагороджена обласною краєзнавчою премією ім. Володимира Ястребова.

Як позаштатний кореспондент, Валерій співпрацював з «Олександрійськими відомостями», «Городским курьером», «Сільським вісником». Друкувався в кіровоградській газеті «Молодіжне перехрестя» та журналі «Поріг». Був учасником багатьох радіо та телепрограм. У 2003 році став переможцем міського конкурсу за кращий матеріал про рідне місто у номінації «За журналістську майстерність». Захоплюється туризмом, краєзнавством.

Одружений. Має дітей та онуків.

Фотогалереї

Краєвиди
Діти як діти